Wranders  +421 907 662 028 domynamiru.cz

Novinky

Lokálna rekuperačná jednotka pre rodinné domy

Ako v domácnosti zdravo vyvetrať? Tri dôvody pre lokálne vetranie           

Uvažujete nad úsporným a zdravým spôsobom vetrania rodinného domu či bytu? Nad takým, ktorý zabezpečí dostatok čerstvého vzduchu a ušetrí aj množstvo energie na vykurovanie? Ak áno, vhodným riešením môže byť riadené vetranie so spätným získavaním tepla (rekuperáciou).

            Najmodernejšie vetracie systémy s rekuperáciou majú množstvo výhod:

1. Dokážu rodinný dom či byt ochrániť proti vlhkosti a plesniam. Pravidelné vetranie upraveným vzduchom zlepšuje tepelný a vlhkostný stav interiéru.

2. Pomôžu vám znížiť náklady na vykurovanie. Pracujú s rekuperáciou tepla, počas vetrania síce odvedú z domu/bytu odpadový vzduch, ale nie teplo. Získava sa tak spätne energia, ktorá už raz bola vložená do vykurovania, a ktorá by sa pri klasickom vetraní stratila.

3. Odbremenia vás od povinnosti v domácnosti pravidelne otvárať okná a kontrolovať, či je dostatočne vyvetrané. Zdravé vetranie si nastavíte presne podľa vašich potrieb vďaka inteligentnému lokálnemu alebo centrálne riadenému vetraniu s rekuperáciou. A ako na to?

 

Lokálne riešenie

            Ak ste majiteľom rodinného domu či bytu, najprv sa môžete rozhodnúť pre riadené vetranie len v niektorých miestnostiach. Postupne ho môžete rozširovať do celej domácnosti. Pre vetranie jednotlivých izieb v rodinných domoch či bytových jednotkách existuje priestorovo úsporné a nákladovo efektívne riešenie – lokálne vetracie jednotky recoVAIR VAR 60 značky Vaillant. Ide o jednoduchý koncept vetrania s rekuperáciou tepla, s nízkymi nákladmi na inštaláciu a pohodlným ovládaním. Tento decentralizovaný systém možno namontovať aj dodatočne, v rámci rekonštrukcie. Je to najrýchlejšia možnosť pre zabezpečenie optimálnej vlhkosti v domácnosti a zároveň prívodu čerstvého vzduchu.

 

S veľkým efektom

A hoci recoVAIR VAR 60 zaberá len minimálny priestor, dokáže vytvoriť maximálny komfort. V porovnaní s konkurenciou v tomto segmente výrobkov má jeden z najvyšších objemových prietokov vzduchu (až 60 m3/h). V kúpeľniach a na WC sa odporúča inštalovať odsávacie ventilátory, v obývacích miestnostiach a v spálni lokálne ventilačné jednotky s rekuperáciou tepla. Jednotka sa inštaluje jednoducho (s pomocou bežných nástrojov) do obvodovej steny rodinného domu či bytu. Nie je potrebná technická miestnosť ani potrubné rozvody. Nevyhnutné je iba vyvŕtanie otvoru v stene. Komunikácia medzi jednotlivými jednotkami môže byť bezdrôtová. Lokálne ventilačné jednotky recoVAIR VAR 60 zaručujú až 85 % rekuperácie (spätného získavania) tepla a disponujú triedou energetickej účinnosti A.

www.vaillant.sk                                                                                               

                                                                                                     Vaillant

 

Katalóg 13. vydanie

KATALÓG V PDF – 13. VYDANIE

Aktuálne ceny sú uvedené v online prezentácii projektov

OBJEDNÁVKA PROJEKTOVEJ
DOKUMENTÁCIE

4 kroky k vášmu novému domu