Wranders  +421 907 662 028 domynamiru.cz

Poradňa

KÚPA POZEMKU ZÁKLADY MÚRY KROV KRYTINA OKNÁ A DVERE ZDRAVOTECHNIKA ELEKTROINŠTALÁCIE OMIETKY DLAŽBY PARKETY OKOLIE STAVBY VYKUROVANIE

Je optimálne, ak projekt vykurovania vznikne v spolupráci projektanta a stavebníka. Stavebník predkladá svoje požiadavky s ohľadom na individuálne potreby budúcich užívateľov bytu.

Projektant na základe svojich odborných vedomostí projekt spracuje po odbornej stránke. Vykurovaciu sústavu vyberáme podľa zdrojov tepla, ktoré sú v lokalite k dispozícii. Sústava môže byt na tuhé (drevo, uhlie, drevené pelety), kvapalné (ľahký palivový olej, nafta), plynné palivo (zemný plyn, Propán-bután) a elektrickú energiu. Projektant vykurovania na základe podkladov od architekta spracuje tepelné straty budovy a navrhne typ vykurovacej sústavy, rúrkové rozvody a druh vykurovacích telies. Optimálnu úsporu energie dosiahneme kombináciou jednotlivých systémov. Svoju recesiu prežívajú aj teplovzdušné kozuby.

Ako správne vykurovať

Maximálna hygienická prípustná teplota je 26 ° a minimálna 20 °C. Obývaciu izbu vykurujeme (ak sme doma) na teplotu najviac 22 ° C. V kúpeľni je ideálna teplota 24 ° C. V noci a v čase, keď sa nezdržujeme doma, je dobré nastaviť si v celom byte útlmový režim. Dosiahneme tak príjemnejšie prostredie a nemalú úsporu vykurovania. Spoľahlivú reguláciu a automatickú prevádzku vykurovania nám zabezpečia programovateľné priestorové termostaty s nastaviteľným režimom dennej prevádzky. Ekvitermickými regulátormi regulujeme teplotu vykurovacej vody v závislosti od vonkajšej teploty.

Vykurovacie telesá

Umiestnenie a estetický výber vykurovacích telies v byte je náročné. Necitlivým výberom a nesprávnym uložením rúrových rozvodov môžeme pokaziť interiér. Na trhu je veľký výber vykurovacích telies od klasických rebrových liatinových radiátorov až po vkusne tvarovo navrhnuté hliníkové radiátory (napr. Armat, kúpeľňové Xhénia, Mora a iné). Do kúpeľne, predsiene alebo aj celého bytu sa môže inštalovať teplovodné podlahové, stenové alebo elektrické veľkoplošné vykurovanie.

Katalóg 13. vydanie

KATALÓG V PDF – 13. VYDANIE

Aktuálne ceny sú uvedené v online prezentácii projektov

OBJEDNÁVKA PROJEKTOVEJ
DOKUMENTÁCIE

4 kroky k vášmu novému domu