Wranders  +421 907 662 028 domynamiru.cz

Ako vykurovať ekologickejšie? Jednoznačne s tepelným čerpadlom

O väčšine tepelných čerpadiel a zásobníkov teplej vody sa dá trochu zveličene povedať, že sú to len také „biele krabice“. Vytvárajú však dôležitú, príjemnú atmosféru u vás doma. Spoľahlivé, vysoko efektívne a cenovo dostupné riešenia pre vykurovanie, chladenie a prípravu teplej vody od značky Protherm sú #viacnezbielekrabice. Ide o najmodernejšie technológie pre váš domov, ktoré myslia na udržateľnosť aj na vaše budúce každodenné pohodlie.

 

Novostavby i renovácie

            Tieto technológie budúcnosti sú tu pre všetkých, nielen pre ekologických nadšencov. Tepelné čerpadlá značky Protherm ušetria vaše náklady na vykurovanie a znížia uhlíkovú stopu. Bez ohľadu na to, či ide o novostavby alebo modernizácie, je to správne rozhodnutie pre životné prostredie aj vašu peňaženku. Sú šetrné k prírode, využívajú až 75 % energie z obnoviteľných zdrojov, teda z energie zo vzduchu. Prinášajú úsporu hneď z viacerých strán. Nízke prevádzkové náklady dosahujú vďaka zníženej spotrebe energií a vďaka dlhej životnosti i kvalite majú aj nižšie náklady na servis.

 

Prírodné chladivo

            Rýchlym a udržateľným riešením pre novostavby i staršie rodinné domy s radiátormi je monoblokové tepelné čerpadlo GeniaAir Mono vzduch/voda (3 – 12 kW, A+++). Zabezpečí tepelnú pohodu v interiéri, teplú vodu aj chladenie. Zároveň dokáže znížiť účty za energiu v priemere o 10 %, v porovnaní s podobnými tepelnými čerpadlami typu vzduch/voda. A to aj vďaka inovácii, ktorou je prírodné chladivo R290, maximálne ohľaduplné k životnému prostrediu. Montáž tejto technológie je jednoduchá, rýchla a flexibilná. Tím dvoch montážnikov ju zvládne za jeden deň. V interiéri domu umiestnia vnútornú jednotku. Jej súčasťou je 188 l zásobník teplej vody, ktorý bohato vystačí pre päťčlennú rodinu. V exteriéri sa nainštaluje tepelné čerpadlo.

 

Jednoduchá inštalácia

            Jedným z najmodernejších a cenovo prijateľných riešení je tepelné čerpadlo GeniaAir Split typu vzduch/voda (3 – 12 kW, A+++/A++). To, čo presvedčí mnohých majiteľov rodinných domov pre tento druh vykurovania, je najmä rýchla, jednoduchá inštalácia a skutočne nízke náklady na prevádzku. Systém pozostáva zo splitového tepelného čerpadla, ktoré sa môže nachádzať na podstavci v záhrade, na streche garáže alebo zavesené na vonkajšej stene domu. Vnútorná jednotka zvykne byť umiestnená v interiéri, najčastejšie v pivnici, na chodbe či v technickej miestnosti. V jej vnútri sa ukrýva 188 l zásobník na teplú vodu.

            Tepelné čerpadlo dokáže spoľahlivo fungovať pri vonkajšej teplote do -20°C. Je nielen šetrné k životnému prostrediu, ale aj prekvapivo tiché. Patrí k najtichším vzduchovým tepelným čerpadlám na trhu. Už vo vzdialenosti pár metrov od zariadenia je jeho zvuk takmer nebadateľný. Je preto vhodné aj pre rodinné domy v hustej radovej zástavbe. Systém môžete ovládať z pohodlia gauča alebo aj na diaľku, cez internet a aplikáciu v smartfóne či tablete. Kedykoľvek a kdekoľvek, jednoducho a prehľadne. A to v prípade, že toto tepelné čerpadlo skombinujete so systémovým regulátorom.

 

www.protherm.sk

Protherm

 

                    

                    

 

Katalóg 13. vydanie

KATALÓG V PDF – 13. VYDANIE

Aktuálne ceny sú uvedené v online prezentácii projektov

OBJEDNÁVKA PROJEKTOVEJ
DOKUMENTÁCIE

4 kroky k vášmu novému domu