Viac ako 1106 projektov
S inteligentným regulátorom ušetríte, trendom sú smartfónovéInteligentný regulátor bude šetriť za vás a prináša aj ďalšie výhody. V dome či byte vám uľahčí fungovanie takmer počas celého roka. Bez flexibilného regulovania teploty v interiéri a prípravy teplej vody sa totiž žiadna domácnosť nezaobíde.

Aj kondenzačné kotly Protherm môžete skombinovať s inteligentnými regulátormi. Viete, čo dokážu najmodernejšie z nich?

1. Komfort maximálne pod kontrolou

Regulátor môže byť vašim osobným asistentom, inteligentným pomocníkom a zároveň manažérom vášho pohodlia. Okrem vykurovania si s ním môžete ľahko nastaviť aj prípravu teplej vody. V domácnostiach sa osvedčili napríklad univerzálne systémové regulátory. Bez ohľadu na to, ako zložitý je vykurovací systém, fungujú ako nervové centrum domu či bytu. Jedným z nich je MiPro, vyvinutý pre spoluprácu s kotlami značky Protherm. Umožňuje samostatné a veľmi efektívne riadenie až troch vykurovacích okruhov (napr. okruhy s radiátormi a okruh s podlahovým vykurovaním), ako aj solárnych systémov bez vlastnej regulácie. Vďaka inteligentnému ovládaniu systému dosiahne váš kotol vyššiu účinnosť a väčšie úspory energie. Podstatou je ekvitermické riadenie a funkcia adaptívnej vykurovacej krivky.

2. Otvoria sa vám nové možnosti

S novým regulátorom sa vám bude bývať oveľa lepšie. Niektoré z nich totiž umožňujú jednoduché ovládanie vykurovania cez smartfón a aplikáciu, inteligentné nastavenie vykurovania podľa vašich zvyklostí či flexibilnejšiu reakciu vykurovacieho systému na zmeny počasia. Na pohodlné diaľkové ovládanie vykurovania a prípravy teplej vody s kondenzačným kotlom Protherm je ideálny smart regulátor MiGo. Jednou aplikáciou budete môcť riadiť viacero systémov v tej istej domácnosti alebo aj vo viacerých domácnostiach naraz.

3. Energetický poradca a šetrenie

A čo je dôležité – zabránite plytvaniu energiami. Vďaka regulátoru totiž môžete v domácnosti oveľa efektívnejšie šetriť. Niektoré z nich vám dokonca umožnia porovnávať spotrebu energií i veľkosť úspory. Napríklad ekvitermický regulátor MiGo dokáže v domácnosti docieliť viac úspor, než iné regulátory. Deje sa tak v dôsledku efektívneho riadenia systému presne podľa aktuálneho počasia a vašich zvyklostí v domácnosti. Ak sa zmení vonkajšia teplota, regulátor MiGo okamžite kompenzuje rozdiel medzi ňou a vnútornou teplotou na základe online údajov o počasí. Spotrebuje menej energie na vykurovanie pri ochladení a tiež zbytočne neprekuruje, ak sa zvýši vonkajšia teplota. Zároveň vám ponúkne prehľadné grafické vyhodnotenie spotreby energie i priebehu požadovanej a skutočnej teploty v miestnosti. Tieto grafické vyhodnotenia za vybrané obdobie (napr. za mesiac, za dva roky) umožňujú porovnávať spotrebu energií aj veľkosť ich úspory.

www.protherm.sk

Protherm

   

   

Inteligentný systémový regulátor MiPro                Smart regulátor MiGo pre kotly Protherm

Ovládanie vykurovania cez smartfón                Smart regulátor Protherm MiGo

Na vrch stránky na vrch stránky