Viac ako 1106 projektov
Spoznajte 7 výhod nových tepelných čerpadiel

Uvažujete o tepelnom čerpadle v rámci rekonštrukcie či pre novostavbu? Hľadáte zariadenie s výnimočne jednoduchou inštaláciou? Vedeli ste, že s tepelným čerpadlom môžete znížiť svoje účty za vykurovanie, ohrev vody či chladenie až o 75 % a vyprodukovať o tretinu menej emisií?

To všetko dokáže nové tepelné čerpadlo Vaillant aroTHERM Split typu vzduch/voda. Veľmi efektívne využíva energiu obsiahnutú vo vzduchu a premieňa ju na komfort v domácnosti. A aké sú jeho ďalšie výhody?

1. Veľmi jednoduchá inštalácia

Ide o tepelné čerpadlo typu vzduch/voda, takže vás nečaká žiadny rozkopaný pozemok. Inštalácia bude rýchla a prebehne s minimálnym úsilím. Novinka aroTHERM Split (s energetickou triedou A++) pozostáva z dvoch častí. Prvou je tepelné čerpadlo umiestnené vonku, pri bočnej stene domu, na streche garáže či inde v záhrade. Druhou je modul uniTOWER, ktorý patrí do interiéru a veľa miesta nezaberie, veľkosťou je totiž podobný bežnej chladničke. Vďaka novej technológii môžu byť tieto dve časti tepelného čerpadla nainštalované flexibilne, do vzdialenosti 25 m od seba.

2. Tri funkcie v jednom zariadení

Domáce pohodlie, príjemné teplo v zime, chladenie v lete a teplá voda po celý rok – to všetko prináša aroTHERM Split. Tajomstvom úspechu je nová technológia oddeleného chladivového okruhu, výsledkom ktorej je vysoká účinnosť a dlhá životnosť tepelného čerpadla. To je dostupné vo viacerých výkonoch (3 až 12 kW) a pracuje spoľahlivo vo všetkých zemepisných šírkach. Komfort teplej vody zabezpečí interiérový modul uniTOWER, ktorý vo svojom vnútri ukrýva 190 l zásobník, a dokáže pokryť bežné požiadavky štvorčlennej rodiny.

3. Výnimočne tichá prevádzka

Toto tepelné čerpadlo sa osvedčilo aj v susedstvách, kde je hustejšia zástavba. Ide totiž o jedno z najtichších tepelných čerpadiel typu vzduch/voda na trhu. Výhodou je, že už vo vzdialenosti niekoľkých metrov od zariadenia sa emisie jeho hluku znižujú na úroveň zvuku počítača. Výnimočne tichú prevádzku má aj vnútorný modul, ktorý sa umiestňuje najčastejšie do technickej miestnosti alebo pivnice. Zariadenie aroTHERM Split vyvinuli vývojári v Nemecku a dbali nielen na jeho praktickosť a spoľahlivosť, ale aj na nový technický dizajn a optimalizované detaily. Aj vďaka tomu získalo prestížne ocenenie Red Dot Design Award 2018.

4. Neustále šetrenie či dotácia

Novinka aroTHERM Split predstavuje najmodernejšiu technológiu s vynikajúcim pomerom ceny a výkonu. Zároveň vás potešia príjemne nízke prevádzkové náklady. A ušetriť môžete aj v budúcnosti. Nemusíte sa starať o údržbu komína, ani sa obávať prísnych kontrol emisií. Tepelné čerpadlo je mimoriadne úsporné, veľmi šetrné k životnému prostrediu a môžete naň získať atraktívnu dotáciu z programu Zelená domácnostiam.

5. Flexibilné systémové riešenia

V novostavbách môžete použiť aroTHERM ako jediný zdroj tepla. Ak rekonštruujete, môžete ho zapojiť do už existujúceho vykurovacieho systému s plynovým kotlom. Inteligentné ovládanie (s hybridným riadením) následne zabezpečí optimálne fungovanie. Možností je mnoho, aroTHERM Split je totiž skutočný tímový hráč, ktorý dokonale spolupracuje s ďalšími produktami značky Vaillant. V hre je aj solárna, fotovoltaická zostava či riadené vetranie s rekuperáciou tepla. Ak je požiadavka vašej domácnosti na teplú vodu vyššia, riešením môže byť tepelné čerpadlo v kombinácii so závesným hydraulickým modulom a zásobníkom uniSTOR.

6. Pohodlné ovládanie cez smartfón

Pozitívnou správou je, že váš systém vykurovania môžete ovládať z ktoréhokoľvek miesta na svete, pomocou internetu, aplikácie multiMATIC a internetového komunikačného modulu VRC 920, ktorý si môžete zakúpiť ako balík mobilDIALOG. Jednoduchým kliknutím na smartfón či tablet si potom môžete upraviť teplotu u vás doma, načasovať si jednotlivé programy vykurovania, nastaviť špeciálne funkcie alebo jednoducho skontrolovať, či je všetko v poriadku. Ovládanie aplikácie prostredníctvom jednoduchého menu je jednoduché a prehľadné.

7. Návrh inštalácie zadarmo

A čo ešte by vás mohlo presvedčiť? Pre tých majiteľov rodinných domov, ktorí uvažujú o tepelnom čerpadle (aroTHERM Split alebo aj o inom) rozbehla značka Vaillant na svojej webovej stránke novú službu. Ide o vypracovanie odborného návrhu na inštaláciu tepelného čerpadla – nezáväzne a zadarmo. V online formulári uvediete, o akom type tepelného čerpadla uvažujete. Treba tiež uviesť tepelnú stratu rodinného domu alebo aspoň vykurovanú plochu domu (v m 2). Vďaka návrhu odborníkov značky Vaillant získate jasnejšiu predstavu o tom, aké máte možnosti.

www.vaillant.sk                                                                                       www.kvalitne-tepelne-cerpadla.sk

   

Vaillant

   

   

aroTHERM Split a uniTOWER

Vonkajšia jednotka – tepelné čerpadlo Vaillant aroTHERM Split

Modul uniTOWER v interiéri

Na vrch stránky na vrch stránky