Viac ako 1106 projektov
Riešenia vhodné pre domy A0: Vnútorné tepelné čerpadlá
Majú nízke prevádzkové náklady, zjednodušenú inštaláciu a zaberú minimum miesta. Tým sa vyznačujú vnútorné tepelné čerpadlá typu vzduch/voda vhodné pre domy s takmer nulovou potrebou energie. V domácnosti sa postarajú nielen o vykurovanie a prípravu teplej vody, ale aj o chladenie.

Nepotrebujú vonkajšiu jednotku, čím sa výrazne uľahčil proces ich montáže. Inštalujú sa iba dovnútra domu, s prieduchmi cez jeho obvodovú stenu. Zároveň patria medzi najtichšie vnútorné tepelné čerpadlá na trhu, ich hlučnosť je porovnateľná s modernou chladničkou.

Novostavby i rekonštrukcie

Zaujímavým riešením pre novostavby (ale i rekonštrukcie rodinných domov) je vnútorné tepelné čerpadlo versoTHERM plus vzduch/voda (3, 5 a 7 kW). V rodinnom dome zabezpečí vykurovanie aj chladenie. Ak ho skombinujete s externým zásobníkom, v domácnosti vám dopraje aj dostatok teplej vody. Zariadenie je pripravené na spoluprácu s fotovoltickými i vetracími systémami a prekvapia vás jeho nízke prevádzkové náklady.

Zariadenie typu all inclusive

Vnútorné tepelné čerpadlo vzduch/voda, zásobník teplej vody a centrálna vetracia jednotka – v jedinom, kompaktnom zariadení – to je recoCOMPACT exclusive (3, 5 a 7 kW). Okrem komfortného vykurovania, chladenia a prípravy teplej vody sa postará aj o riadené vetranie s rekuperáciou tepla. Inštaluje sa výlučne dovnútra domu, zvykne sa umiestniť do pivnice či do práčovne, uprostred steny alebo v rohu. Jeho veľkosť je porovnateľná s veľkosťou šatníkovej skrine. V mieste inštalácie pritom ušetrí až jeden štvorcový meter priestoru (v porovnaní so samostatne inštalovaným tepelným čerpadlom, zásobníkom teplej vody, centrálnou vetracou jednotkou a všetkými potrebnými komponentmi). Nízke prevádzkové náklady dosahuje vďaka vysokej účinnosti a hermeticky uzavretému chladivovému okruhu. Zabudovaná centrálna vetracia jednotka disponuje dvojstupňovou rekuperáciou tepla, čím taktiež vznikajú úspory. Zároveň úzko spolupracuje so systémom tepelného čerpadla. Zariadenie je zároveň pripravené na spoluprácu s fotovoltickými systémami a inteligentnými elektrickými sieťami.

Obidve vnútorné tepelné čerpadlá Vaillant sa dajú ovládať pomocou inteligentného regulátora a s pomocou internetového modulu aj cez internet, prostredníctvom aplikácie v smartfóne či tablete.

www.vaillant.sk                                                                                      

   

Vaillant

   

   

Tepelné čerpadlo versoTHERM plus                                Prieduchy cez stenu domu

Vnútorné tepelné čerpadlo recoCOMPACT exclusive

Na vrch stránky na vrch stránky