Viac ako 1106 projektov
Pozrite si solárne riešenia pre domy

 

Energia zo slnka je zadarmo. A vďaka solárnym systémom so solárnymi kolektormi ju aj vy môžete využívať jednoducho a efektívne. Pozrite si niekoľko praktických riešení pre bytové, rodinné či energeticky pasívne domy:

Najjednoduchšie riešenie

Najjednoduchšou možnosťou je pripojiť solárny systém do už existujúcej vykurovacej sústavy. Musíte sa však poradiť s odborníkom, či to bude možné aj vo vašom prípade. Nie všetci výrobcovia vykurovacích zariadení totiž u svojich produktov rátali s týmito možnosťami. Dobrou správou je, že napríklad všetky kondenzačné kotly značky Vaillant môžete dodatočne skombinovať s tlakovými i beztlakovými solárnymi kolektormi, s viacerými typmi solárnych modulov i zásobníkmi teplej vody.

Špeciálny kotol

Ďalšou z možností je kondenzačný kotol so zabudovaným solárnym zásobníkom a plochými solárnymi panelmi. Jednou z najúčinnejších je kombinácia stacionárneho kotla Vaillant auroCOMPACT s vrstveným ukladaním teplej vody a solárneho beztlakového (drain-back) systému. Zariadenie zaberie minimálny priestor a jeho inštalácia je rýchla. Ak chcete so solárnymi kolektormi ešte chvíľu počkať, môžete auroCOMPACT prevádzkovať najprv iba ako kondenzačný kotol. Neskôr je možné pripojiť solárne kolektory a tým ho začať využívať so všetkými jeho funkciami.

Až 70 % teplej vody

Jedným z najobľúbenejších solárnych systémov na trhu je solárna zostava Vaillant auroSTEP plus (s energetickou triedou B). Pre domácnosť dokáže počas roka zabezpečiť až 70 % teplej vody. Je spoľahlivá, umožňuje jednoduchú, rýchlu montáž a má minimálne nároky na údržbu i servis. Je ideálnym doplnkovým zdrojom energie k plynovému i elektrickému kotlu, pričom predlžuje životnosť kotla viac než dvojnásobne. Inštaluje sa jednoducho a je vhodná pre jedno i viacgeneračné rodinné domy. Skladá sa z 250 l alebo 350 l bivalentného zásobníka, solárneho modulu a dvoch alebo troch plochých solárnych kolektorov typu drain-back. Ako voliteľné príslušenstvo k solárnym modulom je v ponuke aj doplnkový elektrický ohrev. Inovovaná konštrukcia solárneho zásobníka umožňuje použitie nielen beztlakovej technológie, ale aj klasického tlakového systému.

Solárne kolektory

Obľúbeným riešením sú solárne kolektory typu drain-back. Pracujú na beztlakovom princípe, umožňujú voľné stečenie solárnej kvapaliny naspäť do solárneho výmenníka (zásobníka). Oproti konkurencii prináša technológia drain-back viaceré výhody. Zvyšuje životnosť kolektorov a v domácnosti sa vyhnete problémom s ich prehrievaním, ako aj s ich protimrazovou ochranou. V porovnaní s klasickým tlakovým systémom, je inštalácia týchto solárnych kolektorov jednoduchšia. Nie je totiž potrebná expanzná nádoba ani odvzdušňovanie solárneho systému. Zvyknú sa umiestniť v smere najväčšieho slnečného žiarenia (ideálne na juh), na fasádu, na plochú či šikmú strechu rodinného domu alebo inej budovy.

www.vaillant.sk                                                                                       www.kvalitne-tepelne-cerpadla.sk

   

Vaillant

   

   

Solárne kolektory typu drain-back                    

Kotol auroCOMPACT                                   Solárna zostava auroSTEP plus

Na vrch stránky na vrch stránky