Viac ako 1106 projektov
Prečo čakať, keď dotácie majú zelenú?
Spoznajte najmodernejšie riešenia vhodné do rodinných domov. Ich benefitmi sú šetrenie, komfortné vykurovanie, chladenie, príprava teplej vody či flexibilné ovládanie na diaľku cez smartfón.

Všetky tieto výhody prinášajú tepelné čerpadlá značky Vaillant. Tieto zariadenia využívajú až 75 % energie z okolitého prostredia – zo vzduchu, podzemnej vody či zo zeme. Ide o prírodné zdroje energie, ktoré sú bezplatné a neobmedzené.

Komfort pre váš domov

S tepelnými čerpadlami už môžete rátať nielen u novostavieb, ale aj pri modernizáciách. Ak uvažujete o nejakom pre svoj dom, značka Vaillant vám môže nezáväzne a zadarmo vypracovať odborný návrh na jeho inštaláciu. Stačí vyplniť jednoduchý formulár na webovej stránke www.vaillant.sk. Ušetríte čas a na základe informácií od odborníka sa rozhodnete alebo aspoň zistíte, aké máte možnosti. Ak je jednou z vašich podmienok jednoduchá, rýchla inštalácia, riešením môže byť tepelné čerpadlo aroTHERM Split vzduch/voda. Zabezpečí vykurovanie, chladenie i teplú vodu. K tomu nižšie účty za energiu a o tretinu menej emisií. Je jedným z najtichších tepelných čerpadiel typu vzduch/voda na trhu, osvedčeným aj v susedstvách s hustejšou zástavbou. Pozostáva z vonkajšej jednotky a interiérového modulu uniTOWER, ktorý vo svojom vnútri ukrýva 185 l zásobník a dokáže pokryť bežné požiadavky štvorčlennej rodiny na teplú vodu.

Udržateľné riešenia

Ohľaduplné k životnému prostrediu a namontované za jediný deň. Tým sa môže pochváliť inovované monoblokové tepelné čerpadlo aroTHERM plus vzduch/voda. Postará sa o komfortné chladenie, vykurovanie aj o teplú vodu. A to v novostavbe i staršom rodinnom dome, s podlahovým vykurovaním i s radiátormi. Zariadenie je naplnené prírodným chladivom R290, ktoré mu umožňuje podať nadpriemerný výkon (vysoká výstupná teplota) a zároveň znižuje uhlíkovú stopu. Vďaka systémovému regulátoru, internetovému modulu a aplikácii v smartfóne môžete mať aroTHERM plus dokonale pod kontrolou. Systém pozostáva z dvoch častí, tepelného čerpadla umiestneného vonku v záhrade a interiérovej, vnútornej jednotky uniTOWER plus (so zabudovaným 185 l zásobníkom teplej vody). Inštalácia prebieha rýchlo, bez zásadných stavebných úprav.

Inteligentné a univerzálne

Ak hľadáte výnimočne šetrné a inteligentné riešenia, takými sú tepelné čerpadlá s označením Green iQ. Sú v maximálnej miere ekologické a univerzálne, dokážu totiž využívať jeden z alternatívnych prírodných zdrojov tepla – zem, vodu alebo vzduch. Je iba na vás, pre ktorý zdroj sa rozhodnete. Majú nízke prevádzkové náklady a okrem vykurovania je samozrejmosťou aj chladenie. Vhodné sú do klasických i nízkoenergetických domov a dosahujú výstupnú teplotu 65 °C. Majú zabudovaný internetový modul a umožňujú aj ovládanie na diaľku. Jednoduchú inštaláciu má zariadenie flexoTHERM exclusive typu vzduch/voda. Ak požadujete aj komfort s teplou vodou, zvoľte si tepelné čerpadlo flexoCOMPACT exclusive so zabudovaným 185 l zásobníkom teplej vody.

Priestorovo úsporné

Minimálnymi nárokmi na priestor sa vyznačuje vnútorné tepelné čerpadlo versoTHERM plus vzduch/voda. Dokáže zabezpečiť tepelnú pohodu v interiéri, chladenie a v kombinácii s externým zásobníkom aj prípravu teplej vody. Nepotrebuje vonkajšiu jednotku, čo výrazne uľahčuje montáž. Inštaluje sa iba dovnútra domu, s prieduchmi cez obvodovú stenu. Patrí medzi najtichšie vnútorné tepelné čerpadlá, jeho hlučnosť je porovnateľná s modernou chladničkou. Nízke prevádzkové náklady dosahuje vďaka vysokej účinnosti. Systém môžete ovládať s inteligentným regulátorom, a spolu s internetovým modulom aj aplikáciou v smartfóne. Všetky tepelné čerpadlá Vaillant dokážu spolupracovať s fotovoltickými i vetracími systémami.

www.vaillant.sk                                                                                       www.kvalitne-tepelne-cerpadla.sk

   

Vaillant

   

   

aroTHERM Split                                        aroTHERM plus

flexoTHERM exclusive                                        versoTHERM plus

Na vrch stránky na vrch stránky