Viac ako 1106 projektov
Pozrite si solárne riešenia pre domy

Majú nízke prevádzkové náklady, zjednodušenú inštaláciu a zaberú minimum miesta. Tým sa vyznačujú nové vnútorné tepelné čerpadlá typu vzduch/voda. V domácnosti sa postarajú nielen o vykurovanie a prípravu teplej vody, ale aj o chladenie.

Nepotrebujú vonkajšiu jednotku, čím sa výrazne uľahčil proces ich montáže. Inštalujú sa iba dovnútra domu, s prieduchmi cez jeho obvodovú stenu. Zároveň patria medzi najtichšie vnútorné tepelné čerpadlá na trhu, ich hlučnosť je porovnateľná s modernou chladničkou.

Novostavby i modernizácie

Zaujímavým riešením pre novostavby i rekonštrukcie je novinka, vnútorné tepelné čerpadlo Vaillant versoTHERM plus vzduch/voda (3, 5 a 7 kW, A++/A+++). V rodinnom dome dokáže zabezpečiť tepelnú pohodu v interiéri, chladenie a (v kombinácii s externým zásobníkom) aj prípravu teplej vody. Zariadenie nemá vonkajšiu jednotku a dôležité hydraulické i elektrické komponenty sú už predpripravené z výroby, čo zjednodušuje jeho montáž. Toto tepelné čerpadlo je zároveň pripravené na spoluprácu s fotovoltickými i vetracími systémami.

Zariadenie typu all inclusive

Druhou novinkou je Vaillant recoCOMPACT exclusive (3, 5 a 7 kW, A++/A+++). Ide o vnútorné tepelné čerpadlo typu vzduch/voda, zásobník teplej vody a centrálnu vetraciu jednotku – v jedinom, kompaktnom zariadení. Okrem komfortného vykurovania, chladenia a prípravy teplej vody sa postará aj o riadené vetranie s rekuperáciou tepla. Toto zariadenie sa inštaluje výlučne dovnútra domu, zvykne sa umiestniť do pivnice či do práčovne, uprostred steny alebo v rohu. Jeho veľkosť je porovnateľná s veľkosťou šatníkovej skrine. V mieste inštalácie pritom ušetrí až jeden štvorcový meter priestoru (v porovnaní so samostatne inštalovaným tepelným čerpadlom, zásobníkom teplej vody, centrálnou vetracou jednotkou a všetkými potrebnými komponentmi). Nízke prevádzkové náklady dosahuje vďaka vysokej účinnosti a hermeticky uzavretému chladivovému okruhu. Zabudovaná centrálna vetracia jednotka disponuje dvojstupňovou rekuperáciou tepla, čím taktiež vznikajú úspory. Zároveň úzko spolupracuje so systémom tepelného čerpadla. Zariadenie je zároveň pripravené na spoluprácu s fotovoltickými systémami a inteligentnými elektrickými sieťami.
Obidve vnútorné tepelné čerpadlá značky Vaillant sa ovládajú pomocou inteligentného regulátora multiMATIC 700, s možnosťou ovládania prostredníctvom online aplikácie v smartfóne či tablete.

www.vaillant.sk                                                                                       www.kvalitne-tepelne-cerpadla.sk

   

Vaillant

   

   

                     Tepelné čerpadlo Vaillant versoTHERM plus

Prieduchy tepelného čerpadla cez stenu domu         Vnútorné tepelné čerpadlo recoCOMPACT exclusive

Na vrch stránky na vrch stránky